Nowe mockupy #2

Trochę dziwnie się czuję, bo ostatniego posta na Graficznego wrzuciłem dobre dziesięć miesięcy temu. Cały czas było coś do roboty, a niestety, Graficzny nie należał do moich priorytetów.

Internet widział już wiele nieudanych powrotów do blogowania. Gdy skruszeni autorzy wracali z szumnymi zapowiedziami wskrzeszeniem swojego dawnego bytu. Zazwyczaj trwa to około dwa lub trzy wpisy po czym blog zamiera już na dobre. Kto wie, być może tak właśnie stanie się i tym razem… z tą różnicą że ja nie zrobię żadnej szumnej zapowiedzi, a po prostu szepnę, że będę starać się bardziej.

Tak długi okres milczenia postaram się Wam wynagrodzić publikując post z ciekawszymi darmowymi mockupami, jakie udało mi się ostatnio wykonać. Pamiętajcie, że wszystkie mockupy, które robię można znaleźć na stronie mockups-design.com, i to właśnie tam będą Was prowadziły linki. Ale nie ma strachu, nie stosuję tam żadnych wrednych metod pobierania, więc ulubione makiety można ściągać bez żadnych utrudnień.

Mockup książki

Kolejny mockup książki,  który wykonałem. Jako ciekawostkę podam, że ten mockup miał stać się płatnym materiałem, na jeden ze sklepów z takimi rzeczami dla grafików, ale postanowiłem go odpłatnić:) I nawet nie dlatego, że był słaby, ale dlatego, że mam dziwnego fetysza na punkcie mockupów książek i lubię rozdawać je za darmo.

Notatnik ze spiralką

Gdzieś głęboko w trzewiach Graficznego, odnaleźlibyście niejedną prośbę o taki mockup. Dlatego w końcu go wykonałem. Nie wiem czemu, ale nie specjalnie mi się podoba. Ale jest w miarę ściągany, czyli pewnie w niektórych sytuacjach może się przydać.

Mockup galerii

O! Mój mały wielki mockup. Niby tylko jeden plik PSD i kilka dodatkowych ramek. Ale w rzeczywistości za pomocą tych kilku plików możecie wyczarować bardzo różne układy swoich plakatów czy grafik. Wszystko powinno wyglądać w miarę foto-realistycznie i przyjemnie dla oka.

Papierowe kubeczki do kawy

Niby prosta sprawa, a trochę się z tym namęczyłem. Efekt nawet niezły, choć jak zwykle moja prezentacja trochę nie oddaje możliwości mockupu. Ale ostatnio natknąłem się na taką oto pracę:

https://www.behance.net/gallery/62313379/Coffee-Cups-Concept

… i zrozumiałem, że w rękach zdolnego grafika, mockup może wyglądać całkiem fajnie.

Plakat na sztaludze

Jeden z moich ulubionych mockupów. Niestety, nie jest zbyt lubiany i popularny co mnie trochę boli. Oczywiście wizualizacja jest dostępna w dwóch wersjach, z plakatem w pionie i poziomie.

Mockup kosmetyków

Taka mała przymiarka do mockupów opakowań. Nie, żebym już takich nie robił, ale można spokojnie założyć, że w wersji darmowej to moja pierwsza do nich przymiarka. Wiem, że akurat w takiej konfiguracji opakowań, mockup może nie jest zbyt przydatny, ale jakkolwiek to zabrzmi, to własnie o to chodziło (kiedyś wyjaśnię).

Kalendarz ze spiralką

Ot, taki prosty mockup kalendarza poziomego ze spiralką. Ta spiralka mnie wnerwia, gdzie się nie pojawi – psuje mi mockup. Trochę żart, ale ten materiał, też mi się specjalnie nie podoba. Przed końcem roku, muszę zrobić nowy lepszy!

Choinkowe bombki

Pewnie trochę spóźniony mockup, ale hej, zawsze może się przydać. Choinkowe bombki to pewnie ciut nietypowy materiał na mockup, ale chciałem spróbować czegoś innego, więc oto jest. W zestawie kolekcja trzech plików PSD. Z jedną, dwoma i trzema bombkami.


To oczywiście nie wszystkie mockupy, które zrobiłem od ostatniego czasu. Jeśli chcecie przejrzeć resztę wejdźcie na mockups-design.com i sprawdźcie jakie pominąłem. Albo po prostu poczekajcie na kolejne zestawienie. Tym razem postaram się uwinąć krócej niż w dziesięć miesięcy. 😀