Ilustracje Magdaleny Pagowskiej

Ilustracje Magdaleny Pagowskiej

Nie umiem, nie znam się i nie do końca rozumiem. Wiele razy już to pisałem o sztuce ilustracyjnej i koncepcyjnej. Pomimo tego, chyba jak każdy choć trochę wrażliwy na sztukę i estetykę bardzo ją lubię. A piszę o tym dlatego bo ostatnio znalezione prace Magdaleny Pagowskiej po raz kolejny dosyć dobitnie mi o tym przypomniały.

Dla kogoś obeznanego w temacie prace Magdy to „typowy” concept art, dla mnie – małego profana tematu, ilustracje te trochę umykają takiemu prostemu zaszufladkowaniu. Nie chciałbym nadużywać dużych słów, ale czasem miałem wrażenie że patrzę po prostu na malarstwo o tematyce fantastyki. Aczkolwiek nie da się ukryć, że wiele prac Magdy to klasyka gatunku koncepcyjnego.

Mimo wszystko jak dla mnie wykonane z najwyższą starannością, są niezwykle przyjemne w odbiorze. No i stanowią małą i miłą niespodziankę, bo wcześniej nie słyszałem o pracach Magdy, a teraz mogę tylko napisać: dobrze, że owo niedopatrzenie zostało naprawione 🙂

Magda_Pagowska (5) Magda_Pagowska (10) Magda_Pagowska (6) Magda_Pagowska (7) Magda_Pagowska (8) Magda_Pagowska (9) Magda_Pagowska (11) Magda_Pagowska (12) Magda_Pagowska (1) Magda_Pagowska (2) Magda_Pagowska (3)

Opublikowane przez Andrzej Gdula

  • Świetne prace zasługujące na uwagę. Podoba mi się ten malarski sznyt chociaż nie jestem pewna czy nie zostały opracowane cyfrowo. Nie ma to jednak większego znaczenia bo widać że babka ma rękę do tego.