Czekolady Cacau em Flor

Dzisiejszym krótkim wpisem postanowiłem nieco uciec od minimalizmu, który ostatnio tak nachalnie propaguje. Mianowicie chciałem napisać kilka słów o czekoladach marki Nugali.

Za projekt odpowiedzialne jest studio FAZdesign (stronę mają nieco kontrowersyjną), sam produkt to klasyka. Czekolada produkowana z najwyższej jakości brazylijskich składników ze sporą ilością owocowych dodatków. Producent podkreśla jak bardzo jest ekologiczny, a jego czekolada ma być hołdem dla lokalnej flory, szczególnie lasów deszczowych.

Jak zwykle bardzo ciężko mi powiedzieć czy ma to jakikolwiek sens, niemniej z pewnością go widzę w samych projektach. Projektach, które zadają kłam mojemu twierdzeniu, że tylko minimalizm może być estetyczny. Opakowania mają dosyć bogatą grafikę: ilustracje, kroje pisma, trochę form geometrycznych i zdobień. Zazwyczaj przy takiej ilości elementów można łatwo „popłynąć” z projektem, jednak wydaje się, że tutaj autorom udało się zachować bardzo fajną równowagę.

Opakowania są niby ciemne, ale dzięki zastosowaniu ciepłej kolorystyki budzą raczej pozytywne skojarzenia – całość robi bardzo ekskluzywne wrażenie i zdecydowania przemawia do entuzjastów tego typu smakołyków. A Wy? Skusilibyście się?

cacau-em-flor (2) cacau-em-flor (4) cacau-em-flor (6) cacau-em-flor (7) cacau-em-flor (8) cacau-em-flor (9)