Festiwal filmu pozytywnego

Przyznam się szczerze, że ja o czymś takim nie słyszałem, ale ponoć gdzieś na horyzoncie filmowych gatunków pojawia się nowy dział / rodzaj filmu – kino pozytywne. Dowiedziałem się o tym dzięki temu, że odwiedziłem stronę ukraińskiego projektanta Alexandra Litvin`a, który jest autorem identyfikacji dla festiwalu takiegoż kina.

Swoją drogą, Alexander twierdzi, iż to właśnie Ukraina jest głównym eksporterem tego typu obrazów – kina, które za swój główny cel stawia sobie eksponowanie pozytywnych cech ludzkiego charakteru oraz jasnej strony życia. Ja mam na ten temat swoje własne zdanie, niemniej może to i dobrze, że taki gatunek powstaje…

W każdym razie, identyfikacja filmu pozytywnego jest cały czas w trakcie realizacji, a jednak myślę, że to co już jest warto pokazać i zobaczyć. Projekt jest w istocie pozytywny, lekki i przyjemny, jak najbardziej budzący pozytywne skojarzenia, ale przy tym wszystkim na pewno nie można nazwać go błahym czy infantylnym. Jego głównym elementem jest sylwetka skaczącej osoby, którą projektant w zależności od potrzeb może ubrać w odpowiednie ciuchy, nadając jej właściwy charakter. No niby tylko tylko, a jednak w świetny sposób buduje to cały klimat i projekt.

Całość możecie zobaczyć pod tym adresem (pewnie z czasem projekt się rozwinie), a poniżej zobaczcie o co w ogóle chodzi.

film_pozytywny_1 film_pozytywny_2 film_pozytywny_3 film_pozytywny_4 film_pozytywny_5 film_pozytywny_6