Identyfikacja HuskyFox

HuskyFox to niedawno założona agencja brandingowa z siedzibą w Seulu. Z tego co widzę, na razie jej jedynym „pełnym” projektem jest jej własna identyfikacja wizualna. Niemniej i tak właśnie to temu projektowi chciałem poświęcić kilka zdań – bo moim zdaniem w pełni na to zasługuje.

Nie wiem czy słusznie, ale mam wrażenie że twórcy tak logo jak i reszty identyfikacji, chcieli połączyć klasykę z nowoczesnością. Nie potrafię jednoznacznie wskazać ani jednego, ani drugiego elementu, ale gdy patrzy się na całość, to właśnie takie wrażenie się nasuwa. Przypuszczam, że dużą zasługę ma w tym mocna, jednolita czerwień, którą tak na dobrą sprawę można uznać za głównego bohatera projektu.

Nawet typografia znaku budzi trochę ambiwalentne wrażenie – rzecz jasna w pozytywny sposób – nie wiadomo czy to jeszcze klasyka czy już szalona nowoczesność. Na potrzeby identyfikacji została wykonana także seria niezwykle ładnych, lecz tym razem jednoznacznie nowoczesnych, piktogramów, które mogą zostać wykorzystane przy różnych okazjach.

Efekt? Bardzo prosty i przejrzysty projekt identyfikacji wizualnej, nawiązujący do klasyki, jednocześnie dodający coś od siebie. Całość  niezwykle smaczna –  o czym możecie przekonać się sami.

Husky_Fox Husky_Fox_3 Husky_Fox_4 Husky_Fox_5 Husky_Fox_2 Husky_Fox_6 Husky_Fox_8 Husky_Fox_7 Husky_Fox_9