Pastelowa sztuka Zarii Forman

Nie samymi mock-up`ami i cyfrowym światem człowiek żyje, więc dzisiaj chciałbym Wam przedstawić niesamowitą twórczość Zarii Forman. Zaria tworzy swoje niesamowite obrazy przy pomocy, tak rzadko dzisiaj używanych pasteli. Jest jedną z tych artystek, dla których konsekwencja jest siłą napędową twórczości.

Dlaczego? Otóż Zaria bardzo wytrwale drąży jeden temat w swoich obrazach. Natura, fale morskie, góry lodowe… Tylko tyle i aż tyle. Ktoś cyniczny, mógłby powiedzieć, że zalatuję to monotematycznością lub wręcz autystycznym zafiksowaniem się na jeden temat… Pewnie coś w tym jest, ale co z tego, skoro twórczość Zarii i tak, przynajmniej mnie, wgniotła w fotel. Nie są to błahe, kolorowe pejzaże, artystka nie stara się tworzyć czegoś spektakularnego. Trochę intymny, trochę oniryczny klimat przeplatany odpowiednią dawką mroku – jednym zdaniem, coś co na pewno warto zobaczyć i na czym zawiesić oko.

Jako ciekawostkę mogę napisać, że niektóre prace Zarii, zostały wykorzystane w serialu House of Cards z Kevinem Spacey w roli głównej.

Na pewno warto odwiedzić stronę internetową artystki i prześledzić całą drogę jaką przeszła od pierwszych prac do tych rysowanych ostatnimi czasy.

zaria_forman_2 zaria_forman_3 zaria_forman_4 zaria_forman_5 zaria_forman_6 zaria_forman_7 zaria_forman_8 zaria_forman_9 zaria_forman_10 zaria_forman_1